tel. 535 198 684 …i się uśmiechasz!

Profilaktyka

Dbanie o piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko dbanie o swoją wizytówkę, ale także dbanie o pewność, że nie zaskoczy nas ból czy długotrwałe leczenie. Dlatego warto regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny, wykonywać okresowe przeglądy kontrolne oraz korzystać z zabiegów higienizacyjno-profilaktycznych tj. ultradźwiękowego czyszczenia zębów (skaling), piaskowania oraz fluoryzacji.

Nowoczesny stomatolog stara się wykonywać zabiegi całkowicie bez bólu. W naszym gabinecie dysponujemy najlepszej jakości znieczuleniami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Oferujemy również możliwość sedacji wziewnej podtlenkiem azotu czyli znieczulenie tzw. gazem rozweselającym, które jest uznawane za najbezpieczniejszą formę uspokojenia i znieczulenia pacjenta w stomatologii.

Czyszczenie ultradźwiękowe (skaling)

Czyszczenie ultradźwiękowe ma na celu usunięcie znacznego kamienia nazębnego (zmineralizowana płytka nazębna), którego nie można usunąć podczas codziennej higieny jamy ustnej. Do usuwania kamienia nazębnego służy urządzenie (skaler ultradźwiękowy) wytwarzające drgania o wysokiej częstotliwości. Drgania te powodują rozkruszanie kamienia nazębnego, nie powodując jednocześnie uszkodzeń tkanki zęba.

Piaskowanie

Piaskowanie służy usuwaniu drobniejszego kamienia nazębnego, osadu nazębnego oraz przebarwień powstałych w wyniku picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Czyszczenie odbywa się za pomocą piasku stomatologicznego wyrzucanego z piaskarki pod dużym ciśnieniem. Zabieg ten jest uzupełnieniem czyszczenia ultradźwiękowego i dokładnie oczyszcza całą powierzchnię korony zęba.

Polerowanie zębów

Aby uniknąć szybkiego odnawiania się kamienia i osadu nazębnego - po zabiegu czyszczenia ultradźwiękowego i piaskowaniu - powierzchnie zębów są dokładanie polerowane za pomocą specjalnych szczoteczek, gumek i past. Dzięki temu - przy zachowaniu starannej higieny jamy ustnej przez pacjenta - zęby na długo pozostają gładkie i lśniące.

Fluoryzacja

Lakier fluorowy to preparat nanoszony na zęby po czyszczeniu ultradźwiękowym i piaskowaniu. Dostarcza on do szkliwa jony fluoru, które wbudowując się w głębsze warstwy szkliwa zatrzymują demineralizację szkliwa ( proces rozpoczynający próchnicę zębów ) oraz stymuluje remineralizację ognisk próchnicy początkowej. Zabezpiecza więc zęby przed próchnicą oraz zmniejsza ich nadwrażliwość.

Lakowanie bruzd

Lakowanie (uszczelnienie bruzd) wykonuje się w celu zabezpieczenia przed próchnicą bruzd i szczelin znajdujących się na powierzchniach zębów, zarówno stałych, jak i mlecznych. Zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały. Ważne, aby został on przeprowadzony wkrótce po wyrżnięciu się zębów.

Zalakowane zagłębienia są gładkie i łatwe w oczyszczaniu. Nie zalegają w nich resztki pokarmowe. Lak wydziela dodatkowo fluor, co wzmacnia zęby. Lakowanie jest procedurą niezależną od lakierowania (fluoryzacji). Lak może być kolorowy lub w kolorze zęba. Laki w zębach trzeba kontrolować.

Rezerwacja wizyt: 535 198 684